Czy myśląc o leasingu bądź kredycie zwracamy uwagę na oszczędne i przyjazne środowisku rozwiązania?

W Polsce od paru lat zauważalny jest bardzo mocny wzrost zainteresowania samochodami hybrydowymi. W odpowiedzi na dany trend instytucje finansowe oraz producenci samochodów stwarzają coraz bogatsze oferty wzięcia kredytu lub leasingu dla pojazdów hybrydowych dla przedsiębiorców.

Ideą tych ofert jest wspieranie nowych, niskoemisyjnych i oszczędnych technologii  w motoryzacji. Ekologiczne hybrydy przede wszystkim ograniczą ilość kosztownych wizyt na stacjach paliwowych oraz zmniejszą koszty eksploatacyjne i emisje spalin. Silnik elektryczny zastępuje spalinowy przy ruszaniu i jeździe z niewielką prędkością, np. w korku czy na parkingu, natomiast silnik spalinowy korzysta z pomocy elektrycznego w trakcie przyspieszania, co pozwala mu pracować równo. Takie rozwiązania przyczyniają się do redukcji spalania o 2-3 litry paliwa na 100 km, zwłaszcza przy poruszaniu się po mieście.

 Leasing aut hybrydowych jest całkowicie adekwatny do dynamicznego rozwoju gałęzi technologicznych i ekologicznych rynku motoryzacyjnego, gdyż zazwyczaj przedsiębiorcy traktują leasing pojazdów jako krótkoterminowe zobowiązania finansowe. Dzięki  temu przedsiębiorcy mogą być elastyczni  a także nadążać za najnowszymi trendami ekologicznymi i innowacyjnymi na rynku motoryzacyjnym.

Unia Europejska, stosuje dopłaty  w połączeniu z zaciągnięciem kredytu, do zakupu nowych samochodów, spełniających wyśrubowane normy emisji dwutlenku węgla. Programy te na przestrzeni lat w Europie Zachodniej, odniosły ogromny sukces, pozwalając tysiącom Europejczyków wymienić wysłużone pojazdy na nowoczesne, niskoemisyjne, bezpieczne i zaawansowane technologicznie samochody.

 Samochody hybrydowe mogą zatem doskonale wspomagać firmę w jej codziennej działalności. Są niezawodne, mało palą i są tanie w utrzymaniu. Jeżeli zastanawiasz się jaki samochód może się przysłużyć twojej firmie – pomyśl o hybrydzie – o samochodzie z przyszłością.